People of Living Earth: Renata

Kasię i Karla znam od wielu lat, Kasię trochę dłużej bo jest mamą jednego z moich najbliższych przyjaciół. Do Zakrzewa zaczęłam przyjeżdżać w liceum, tam też pisałam swoją pracę licencjacką. Wkrótce po ukończeniu studiów zagnało mnie w świat. Zaczęłam podróżować i uczyć: pracowałam w Szwajcarii, Chinach, Syrii, Irlandii, Indonezji, Mongolii Wewnętrznej oraz w Birmie.

Oprócz bycia z zawodu nauczycielką języka angielskiego, prowadzę też zajęcia z jogi. Tematem jogi zainteresowałam się w Indonezji, a swoją praktykę rozwijałam w Polsce, potem Birmie, by wreszcie na półtora miesiąca zamieszkać w Dharamsali – tybetańskim azylu w indyjskich Himalajach. Tam sformalizowałam swoje kompetencje – najpierw w ramach kursu nauczycielskiego RYT 200 (certyfikowanego przez najbardziej rozpoznawalną międzynarodową organizację jogową: Yoga Alliance USA), potem – jako nauczycielka stażystka. We wrześniu 2018 ukończyłam szkolenie Open Mind School uprawniające do prowadzenia zajęć zdrowego kręgosłupa, niecały rok później uzyskałam kwalifikacje nauczyciela Yoga Wheel. Przez cały czas poszerzam swoje kompetencje, uczestnicząc w warsztatach i kursach.

Od pięciu lat mieszkam i pracuję w Polsce, razem z Michałem Głuszkiem prowadząc jako Black & White Yoga zajęcia power yogi, aerial yogi, stretchu & relaksacji i zdrowego kręgosłupa  oraz organizując związane z jogą warsztaty, eventy i szkolenia instruktorskie. Mamy dwójkę wspaniałych dzieci, Łucję i Oliwera. Jako mama dwulatki najbardziej lubię spać, a potem jeszcze spać, oprócz tego lubię mieć czas na wieczorny seans ulubionego serialu albo ciekawego filmu.